Kombi Bakımı ve Petek Temizliği

Unutmayalım ki biz kombimize ne kadar bakarsak O da bize o kadar sıcak bir yuva sağlar. Profesyonel firmaların hepsi yılda en az bir defa kombi temizlik ve bakımı yapılması gerektiğini ve ayrıca en az 2 yılda bir defa petek temizliği yapılması gerektiğini ısrarla dile getirirler.

Sırayla gidelim. Öncelikli olarak kombi temizliği bize ne gibi artılar sunmaktadır. Sonuçta bir makine olan kombi zaman zaman bakımı yapılmazsa çeşitli problemlerle arıza diye özet diyebileceğimiz sorunlar gündeme getirerek karşımıza çıkmaktadır. Kombi temizliği ve bakımı firmamız tarafından müşterimizin isteğine göre 2 farklı şekilde yapılmaktadır. Ilki genel olarak kombinin Fun, motor, eşanjör gibi çok önemli parçalarının toz veya Pas ya da herhangi bir tıkanıklık sonucu arıza vermemesi için fitreleri ile beraber temizlenmesini içerir. Ikinci tip kombi temizleme hizmetimiz ise tamamen özel bir hizmet olup müşterilerimizin talepleri doğrultusunda yapılmaktadır. Bu hizmetimizde kombiniz vidasından somununa varana kadar herşeyiyle sökülüp temizlenerek fabrika çıkışlı sıfır bir kombi olarak tekrar evinizde sizin hizmetinize sunulacak hale getirilmektedir.

Kısaca Petek temizliğinden de bahsedelim. Kombinizin randımanlı bir şekilde çalışabilmesi için sıcak su gönderdiği plastik boru hattının ve Bu hattın bağlı bulunduğu peteklerin temiz yani kombinin çalışma mantığına uygun halde bulunması gerekmektedir. Petek temizliği evinizde tek bir Petek üzerinden petek temizleme makinesi bağlanmak suretiyle yapılacak olan profesyonel bir temizlikten ibarettir.

Kombi bakım yapılmadan yapılan petek temizliği ya da petek temizliği yapılmadan yapılan kombi bakımı birbirleriyle olan bağlantılarından dolayı eksik kalacaktır.

Birlikte yapılan kombi bakımı ve petek temizliği en az yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Bunu anlamak Aslında çok güç değil çünkü fanı ya da bacası ile veya motor gibi önemli yakıtı etkileyecek noktalarda bulunan Parçalar da herhangi bir çalışma zorluğu olması halinde harcanan doğalgaz miktarı artmaktadır. Aynı şekilde hat ve petek temizliği kombinin devirdaim mekanizmasına zorlanma olarak bir dirençle karşımıza çıkacağından ya da kolay bir şekilde artmaktadır.

Unutmayın ki profesyonel firmaların tavsiyeleri boşa değildir.

Siz kombinize ve bağlı bulunduğu tesisata ne kadar iyi bakarsanız onlar da size ve cebinize hem sıcak bir ortam hem de maddiyat olarak o kadar iyi dönüş yapacaktır.

Sıcak bir yuva sağlıklı bir aile ortamının temelini oluşturur.

Call Now ButtonHemen ARA!